Kırmızı Büyü

19 Haziran 2019, 16:19 829 görüntüleme

Ak büyü ve kara büyü uygulamalarına oldukça aşina olunmakla beraber çok duyulmayan kırmızı büyü nasıl yapılır da merak konusu olabilmektedir. Kırmızı büyü kara büyünün bir çeşididir ve özellikle Haiti yerlileri arası da görülen Voodoo büyüleri kırmızı büyü olarak nitelendirilir. Kırmızı büyü ile birlikte ayin de yapılır ve birtakım danslar edilir. Kan akıtmak da söz konusu olabilmektedir. Kırmızı büyüler şeytanın ve kötü ruhların büyüsü olarak kabul edilir. Tamamen köyü niyetlerde yapılan bu büyüler esnasında trans haline geçme söz konusu olduğu gibi kara horoz ya da kara keçi gibi hayvanlar kesilerek kan akıtılır. Bu büyüler insanların hayatına, malına mülküne, sağlığına ve evine kastetmek gibi nedenlerle yapılır. Eşleri, birbirini seven insanları birbirinden ayırmak için de kullanılır. Art niyetli yapılan bağlama büyülerinde de kullanılır ve insanların uykuları, konuşma kabiliyetleri veya erkeklikleri bu yolla bağlanabilir. Aile bireylerini birbirine düşman etmek, kazalara vesile olmak, hasta etmek ya da öldürmek için yapılan uygulamalar bu büyünün içinde yer alır.


Kırmızı Büyü Çeşitleri
Kırmızı büyü yapanlar tabiatüstü birtakım işler yapabileceklerini iddia ederler ve bu konuda uzman olan kişiler tarafından yapılır. Halk arasında kırmızı büyü nasıl yapılır diye sorarak kulaktan dolma bilgilerle hareket etmeye kalkanlar olabilir. Kırmızı büyülerin yaygın olarak kullanılmıyor olması günümüze kadar gelen yeterli kaynak olmamasındandır bu nedenle bu büyüler hakkında detaylı bilgi sahibi olunamamaktadır. Toplumumuz yapılış şekilleri ve amaçları nedeniyle kırmızı büyülere sıcak bakmamaktadır.
Büyülenen insanın konuşamaz hale gelmesi için yapılan dil bağlama büyüsü, kişinin gözüne uyku girmesin diye yapılan uyku bağlama büyüsü, yaygın uygulanan ve gerdek gecesinde erkeğin cinsel ilişkiye girebilmesini engelleyen erkeklik bağlama büyüsü yapılan kırmızı büyü çeşitleridir. Bu büyülerin aynısını kara büyüler içinde de görmek mümkündür sadece uygulanan ritüeller farklıdır.


En Tehlikeli Büyü
Kırmızı büyüler, kara büyülerin bir çeşididir ve belki de en kötü, en tehlikeli, en gerçek büyülerdir. İnsanlar kırmızı büyü nasıl yapılır diye merak edip uygulamaya kalktıklarında şeytani varlıklarla iletişime geçmek durumunda kalacaklarını bilmelidir.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments